NICORETTENicorette

Cigaretové žuvačky alebo náplasti Nicorette

Žuvačky alebo náplasti Nicorette uvoľňujú do tela nikotín a znižujú tak abstinenčné príznaky vzniknuté vysadením cigariet. Fungujú ako určitá náhradka za cigarety, ale je jasné, že pokiaľ človek prejde na iný spôsob vpravovania nikotínu do tela, závislosti sa tým nezbaví. Bude musieť postupne znižovať dávky nikotínu, a s najväčšou pravdepodobnosťou sa teda nevyhne abstinenčným príznakom.

Ak sa rozhodnete aplikovať cigaretové žuvačky alebo náplasti, musíte úplne zrušiť fajčenie, inak nemá táto metóda žiadny zmysel. Žuvačky sú zbytočné pre fajčiarov, ktorí nie sú závislí na nikotíne.

Žuvačky Nicorette

Žuvačky sú odporučené pre fajčiarov, ktorí fajčia nárazovo v priebehu dňa.

Žuvačky sú k dostaniu v týchto variantoch:

Nicorette Classic Gum 2 mg
Nicorette Classic Gum 4 mg
Nicorette Mint Gum 2 mg
Nicorette Mint Gum 4 mg
Nicorette FreshMint Gum 2 mg
Nicorette FreshMint Gum 4 mg

Náplasti NicoretteNáplasti sú určené pre pravidelných fajčiarov, pretože ich používaním dochádza k rovnomernému dávkovaniu nikotínu.

Náplasti jsou dodávány v těchto variantách:

Nicorette Patch 5 mg/16 hod
Nicorette Patch 10 mg/16 hod
Nicorette Patch 15 mg/16 hod

Nicorette inhalátorInhalátor je vhodný pre fajčiarov, ktorí okrem závislosti na nikotíne potrebujú „cigaretu držať v ruke“. Inhalácia nikotínu prebieha parou. Nicorette inhaler sa dodáva ako tekutina v množstve 10 mg.

Tablety NicoretteTablety sú určené pre fajčiarov, ktorých vyrušuje používanie žuvačiek. Jedna sublinguálna tableta má obsah 2 mg nikotínu.


Obsah týchto stránok je chránený autorským zákonom.
(c) 2008, Fajcenie.eu - ako prestať fajčiť